Všechny články

Index dostupnosti bytů: Číslo po dlouhé době kleslo
P=1,85 - tedy od loňského března dostupnost v celé zemi poklesla o více než 85 procent.Nejpříznivější hodnotu vykazuje v současnosti v Praze, kde se index minulý týden dostal na úroveň 1,526. Dostupnost bytů se tady ve srovnání s loňským březnem zhoršila nejméně (o zhruba 52,5 procenta).
Druhé...

Poslední dva pandemické roky by většina byznysmenů nejraději vymazala.

Ruská centrální banka zvýšila základní úrokovou sazbu na 20 procent z dosavadních 9,5 procenta. Reaguje tak na riziko devalvace rublu a vyšší inflace. Banka to oznámila v dnešním sdělení. Spolu s ministerstvem financí také nařídila firmám zaměřeným na vývoz, aby vzhledem k propadu kurzu rublu na nové minimum prodaly 80 procent svých příjmů v cizích...

Nový stavební zákon schválený minulou Sněmovnou má platit od ledna 2023 a revolučním způsobem zrychlit schvalování staveb.

Záplavové území je oblast, která je během přirozené povodně zatopena vodou. Území určuje vodoprávní úřad. Možná jste objevili krásný pozemek u vody. Postavit si na něm dům a dívat se na vodní plochu může být krásným snem.

Pády dodavatelů energií ještě více vynesly na světlo neblahou skutečnost. Zdražování energií se nelze vyhnout. Cena primární suroviny na burze vzrostla o desítky procent, do peněženky budou muset hlouběji sáhnout domácnosti i podniky.

Prodej nemovitostí je dnes záležitostí mnoha milionů korun, které si stěží předají kupující s prodávajícími z ruky do ruky. To už v dnešní době ani není možné.

Cena nemovitostí vystřelila dramaticky vzhůru. Zužuje se nabídka rodinných domů, bytů i pozemků. Hypoteční sazby se zvyšují, nejistota mezi obyvateli roste. Navzdory všem zmíněným skutečnostem neklesá zájem o pořízení domu, bytu nebo pozemku.

Dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) slouží zejména ke zvýšení energetické účinnosti domů a budov a snížení lokálních emisí. Podpora jde také na snižování energetické náročnosti budov a domů včetně výměny starých kotlů, na využívání obnovitelných zdrojů energie a na adaptační opatření související se změnou klimatu. Od podzimu se program...

Při pohledu na obrázek výše asi přemýšlíte, co mají aukce koní společného s prodejem nemovitostí. Ale ve všech obchodech je to stejné. U koní to takhle chodí od pradávna.

V Rychvaldě se na zasedání zastupitelstva 14.7.2021 má projednávat minimální plocha pozemku pro výstavbu rodinného domu, která má být 800 m2. Tím se má zabránit, aby se v budoucnu už nemohly stavět nové domy na mikro parcelách, na kterých místo jednoho domu developeři postaví domy čtyři. V dohledné době chce radnice připravit konkrétní podmínky pro...