V této části mého blogu najdete pomoc s legislativními změnami spojenými s nemovitostmi a také zákonné povinnosti, které máte jako majitel nebo kupující, a nový vlastník.

Jak je to s Vodoměry?

Centrální banka může nově určovat podmínky hypoték. Zatím pouze doporučovala. Co to znamená? Dozvíte se v článku dále

Na podání daňového přiznání z nemovitosti je čas jen do konce měsíce ledna 2021. Letos máme na podání daně z nemovitosti trochu více času kvůli covidu, ale doporučuji to neodkládat. V některých případech je ovšem možné využít výjimky. 

Je chodník před vaším domem opravdu váš? Zkuste vytrhat jeho dláždění a udělat si v nich o něco širší předzahrádku a uvidíte, jak rychle se na vás sesypou nespokojení sousedé a hlavně jeho právoplatní majitelé. 

Realitní zákon pro makléře znamená povinnosti. Historicky poprvé stát tuto činnost řekněme reguluje a udává ji některá zásadní pravidla. Tady jsou dvě zásadní a základní věci, které makléř od roku 2020 musí.

Kolem energetických štítků se točí plno nejasností. Na jednu stranu pomáhají potenciálním zájemcům o nové bydlení s orientací na trhu realit, na druhou stranu však přidávají vrásky majitelům domů a bytů. Zjistěte, jak to se štítkem vlastně je, kdy je doopravdy potřeba ho vyřídit a v jakých případech se bez něj můžete obejít. 

Zrušenou daň z nabytí nemovitosti platil kupující, ale prodávající nesmí zapomenout na daň z příjmu z prodeje.